ara

thebookthief

@tc-basak-gurel

Vatan senden hayat umar
Sen yaşarsan o canlanır
Vatan için ölmek de var
Fakat borcun yaşamaktır
Tevfik Fikret
- Sunay Akın
8.81 (32 oy)
0 beğen · 0 yorum · alıntı ·
Bıyıklar Konuşuyor
“Çok alçak gönüllüyümdür. Beş yaşında bir çocuk girse odama, ayağa kalkar, yer gösteririm ona. Yolda giderken hamalın biri, “şu yükü sırtıma kaldır” dese, lacivertlerimin toz olacağını düşünmem, tutar kaldırırım hemen. “Ateşinizi” dese biri, hemen uzatırım sigaramı. Sigaram yanmıyorsa kibritimi, çakmağımı veririm. Onlar da yoksa, yok demek ağırıma gider, hemen birilerinden bulup, “buyurun” derim. “Zatıaliniz”, “malumualiniz”, “beyefendi” gibi laflar ettiler mi bana, yüzümün kızartısı gömleğime akar. O derece alçakgönüllü, kibirsiz, barışçı bir kimseyim.

Böyleyimdir ama h,ç kimsenin de tükürecek yer bulamamış gibi suratıma tükürmesine veya kendi ruh sağlığını kurtarmak için bana bir şamar patlatmasına dayanamam. Bir de horlanmaktan hoşlanmam. Hoşlanmam değil, ayaklarımın altına alıp ezesim gelir beni horlayanı. “

Hasan Hüseyin Korkmazgil / Bıyıklar Konuşuyor
- Hasan Hüseyin Korkmazgil
10 (1 oy)
0 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Leandros

@leandros

Her konuda aşırılık, kusurdur.


SODOM VE GOMORRA

Sayfa : 2005


Yapı Kredi Yayınları
Delta Serisi
4. Baskı
0 beğen · 0 yorum · alıntı ·

yasemm

@yasemm

"Dilin ucuna her gelen söylenir olsa idi sadece bir dünya var derdim. Olmazların olur olduğu iki cihandan biri de burası ise, dilemek iyidir."
- Nazan Bekiroğlu
7.9 (45 oy)
0 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Rıza U.

@riza-uludogan

Siz hepiniz delicesine çalışmayı ve hızlı, yeni, yabancı olanı sevenler kendinize katlanamıyorsunuz. Sizin çalışkanlığınız bir kaçıştır ve kendi kendini unutma istemidir.
- Friedrich Wilhelm Nietzsche
8.2 (453 oy)
4 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Rıza U.

@riza-uludogan

Ona acı veren duygularını küçük küçük parçalara ayırdı ve sakinleştiğini fark etti. Ancak bunu yaparken ruhunu kaplayan buz gibi soğukluğun yine de acı verdiğini hissetti.
- Stefan Zweig
8.3 (6 oy)
4 beğen · 0 yorum · alıntı ·

rosso rubino

@rosso-rubino

Hiçbir şey gönlümde bir yankı bulmuyor, hiçbir şey beni sarmıyordu. Buna karşılık, alabildiğine bir sessizlik içinde müzikle oyalanıp dalgın, tuhaf saatler yaşıyordum; öyle saatler ki, yaşamım adeta donup kalmış ve bana yabancılaşmış görünüyor, beni sadece bir müzik açlığıyla baş başa bırakıyordu.
- Hermann Hesse
7.5 (15 oy)
3 beğen · 0 yorum · alıntı ·

rosso rubino

@rosso-rubino

Öyledir o, zorba ve acımasız, en çok da kendi kendisine karşı. Zavallı, coşkulu biridir, güçten yana zengin, amaçtan yana yoksun biri. Her an bütün dünyayı kana kana içsin ister, ama elinde olup içebildiği, bir damlacık bir şeydir sadece.

Kafayı çekip sarhoş olmaz asla, kadınlarla düşüp kalkar, mutlu değildir hiç, harikulade şarkı söyler, ama kendini asla sanatçı saymaz. Birini sevse, ona acı vermeden duramaz. Hayatından memnunluk duyanları küçümsüyormuş gibi yapar, ama bizzat bu duyguya sahip olamadığı için kendi kendisine kin duyar sadece.
- Hermann Hesse
7.5 (15 oy)
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

rosso rubino

@rosso-rubino

Güçsüzlük ve tutukluluktan başka üzerimden kaldırıp atmak istediğim hiçbir şey bilmiyorum. İstediğim şey, acı ve sevincin aynı kaynaktan çıkıp geldiğini, aynı gücün devinimleri, aynı müziğin ritmik dışavurumları olduğunu duyumsamaktır, her biri güzel, her biri de gerekli.
- Hermann Hesse
7.5 (15 oy)
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·

Rıza U.

@riza-uludogan

Duygu sahibi olmamak ölü olmaktır ama her duygu ile hareket etmek de bir çocuk olmaktır.
- Brandon Sanderson
9.78 (9 oy)
1 beğen · 0 yorum · alıntı ·