ara

Başıma Gelenler

Kendi başınızdan geçen eğlenceli, hüzünlü, sinir bozucu, veya ilginç olayları anlatınız. Detayı severiz.
Kuraldışı: metinsiz link, metinsiz resim

Ervada Tel Örgü.

@ervadatelorgu

Ervada Panel Çit
Ervada Tel Örgü İzmir,Kafes Tel Örgü, Galvanizli Kafes Tel Örgü, Duvar Üstü Panel Çit, Jiletli Tel denildiğinde akla gelen ilk isimdir. #ucuztelörgü #izmir #bahçeçiti #yesilcit #panelçit www.ervadatelorgu.com
#neokurhediyeleştirir aramıza hoşgeldin bana bir miktar jiletli tel hediye edebilirsin. - 21.05.17

seçil

@secil800

Keşke..
BAZI SEYLERİN TELAFİSİ OLSA KESKE...
Me h met (@mhmt)
Beni eklermisin - 20.05.17
sevilmeyen insan (@sevilmeyen-insan)
keşke be kardeşim keşke - 20.05.17
Me h met (@mhmt)
Keşke - 20.05.17

gamze

@gamze279

özlüyorum yar
Bakacaksin benzemiyor gelen günler geçenlere dalacaksin.

Özlem

@bulutlarasadik

Bugün bu kitabı bi sahaftan, bi emekli edebiyat öğretmeninden, bi şairden hediye olarak aldım. Çayını içtim, muhabbetini dinledim. Üstelik çıkarken "hep beklerim bak ha!" cümlesini duydum. Daha güzeli olamazdı. Daha güzeli düşünülemezdi.

gamze

@gamze279

gamze
Ne elimden tuttular ne yuzume gulduler , nede bir gun olsun ölümüne sevdiler. ben sevdim baskasina verdiler. bana bu dunyada mutluluk harammis meðer
tamer aktulum (@tamer-aktulum)
canları cehenneme onların! - 52 dk

Betül

@kimsesiz

Küçük bir kız çocuğu.
Aslında bu fotografi attığımı zannediyordum fakat sanırım silinmiş..
7 yaşlarındaydım sanırım babaneme kaktüs istiyorum diye tutturmuştum. O kadar şaşırmıştı ki napicagini şaşırmış bir şekilde beni ikna etmeye çalışıyor , diğer çocukların bayıla bayıla isteyeceği teklifler sunuyordu. Kabul etmiyordum. Tek istedigim bir kaktüstü. Babanem istemeye istemeye bir kaktüs aldı. Kanımca bana arkadaş olacak birini bulmuştum. Susuzluğa uzun süre dayanıklı , ignelerini senin ona verdigin değerle doğru orantılı batıran , beni kolay kolay bırakmayacak bir arkadaş. Ama ne hikmetse ben onu bu evden giderken hemen pencere kenarında unutmuş ve bugün seneler sonra döndüğüm evde kurumuş bir vaziyette bulmuştum. Içimin oyuldugunu hissettim. Eğer bu eve dönmeseydim asla aklıma gelmeyecek bir ayrıntıydı bu kaktüs.. En yakın arkadaşımı çocukluğumu böylesine fütursuzca silebiliyor olmak beni bir miktar korkuttu. Bugün ilk kez kendimden korktum.
Neyse.. fotoğraftaki kaktüsleri girdiğim ilk çiçekçiden alel acele alıp tekrar eski yerine yerleştirdim. Böylece diğer hatamın üstü kapanirmis gibi.. Böylece her şeyi unutabilirmişim gibi. Bu açtığım kaçıncı yeni sayfa hatirlamiyorum...

Merve T.

@mtrv

Dün @hepheba868'in paylaşımında ben de küçükken yazdığım şiirleri paylaşacağım demiştim. Defterimi aradım, buldum ama içinde şiir,yazı adına hiçbir şey yoktu. Aslında vardı ama... Bunun bir hikayesi var:
Bir keresinde kuzenlerim gezmeye gitmişler çok istememe rağmen beni yanlarında götürmemişlerdi. O gün kendimi çok yalnız hissetmiş yalnızlığın ruhuma vermiş olduğu ağırlığın etkisiyle dokunaklı birkaç şey karalamıştım. Fakat sonra kimse görmesin diye yazdıklarımı sobada yakmıştım. O gün sobada yakmasaydım belki de siz şu anda o satırları okuyor olurdunuz...
Yeterince acındırdık kendimizi bu kadar yeter, konuya geçelim Olric.
Peki Bugün Ne Paylaşacağım?
Bugün kendi yazdıklarımı paylaşamasam da hatıra defterimden arkadaşlarımın benim için yazdıklarını paylaşacağım.
Tekstil Fabrikasında Beni Ne Kadar Sevdiğini Anlayan Arkadaşım Kübra
http://www.resimag.com/2292ae12.jpeg
Kübra ile 3. sınıftan 5. sınıfa kadar aynı okulda okuduk. Bir keresinde kendisine "Bizim evin yanındaki tarla çok güzel gel oraya gidip oynayalım"deyip onu boş araziye götürmüştüm. Sonra arkadaşımı orada bırakıp eve dönmüştüm. Kübra hava kararıncaya kadar orada kalmış, ağlamış eve gidince annesi onu dövmüş. (Öyle demişti.) Fakat gördüğünüz gibi beni sevmeye devam etmiş o gerçek bir dost.
Klasik Kız Kavgası
http://www.resimag.com/440b68b7.jpeg
5. sınıfta da olsak her kız grubu gibi bizim de aramızda fitnelik vardı. Okunmama ihtimaline karşı kağıttaki yazıları buraya yazıyorum.
"Sevgili Merve;
Bilir misin ben seni seviyorum inanıyorum ki sende beni ama hatırlarsan bir kez kavga etmiştik Sabriye yüzünden. Bu konuya gelmişken Sabriye senin yanına gelsin gelmesin seni benden alamaz.Neyse konuya geçelim ben seni sevdim sen de beni sev. Özlem, Kezban, Dilek kısaltış olarak sınıfın hepsini seviyorum."
Bu mektubu yazan arkadaşımın adı Hayriye. Şimdi görüşmüyoruz. Allah bilir nerededir, ne yapıyordur? Sabriye ile de görüşmüyoruz. Ama onun nerede olduğunu biliyorum. Bim'de kasiyer olarak çalışıyor. Beni görünce tanımıyormuş gibi yapıyor. Bana hanımefendi diye hitap ediyor. Arada bunca yaşanmışlık varken onunla zamanında kokulu silgimi paylaşmış, ona bisküvimden vermiş hatta onun yüzünden Hayriye ile kavga etmiş olmama rağmen! Hayriye haklı imiş Sabriye'den bana arkadaş neyim olmazmış.
Defterde bana ait yazı olmadığını söylemiştim ama yazdığım birkaç alıntı var onları paylaşayım.
Damar Sözler
http://www.resimag.com/707a3bd6.jpeg
Evet, burada İbrahim Tatlıses'in üzerimdeki etkisini görüyorsunuz. Defterin çoğu sayfasında bu tarz damar sözler var. Feysbuku aratmıyor. Bunun için hayatımda hiç feysbuk hesabı açma gereği duymadım, ergenliğimde arabesk-rap müzik dinlemedim. Çünkü bu ihtiyacımı teee beşinci sınıfta iken gidermiştim.
Burada da kitaplıkta bulup çok beğendiğim Cenap Şahabettin'in Tiryaki Sözler kitabından bir kesit var:
http://www.resimag.com/0da0379f.jpeg


@kisibasinadusenmilligelir, @hepheba868 biraz uzun oldu ama benim de defterimde bunlar var.
42 beğeni · 42 yorum · Başıma Gelenler ·
Feyzanur (@vareste)
Harika bir paylaşımdı. Yüzümde kocaman bir gülümseme ile okudum. İnşallah ben De bulursam paylaşayım. Çok sanmıyorum ama... :)))) Çok kıskandım ozendim ;) - 16.05.17
Zeynep (@zeynep3)
Hayriyeyi sevdim, tam oturup cekirdek citlenecek komsu tipi var onda, iki dakkada nasil dedikodu cevirdi - 16.05.17

AFD

@afd

Özel Koleksiyon
Bugün hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Çünkü baya baya en sevdiğim sanatçı olan Cat Stevens ile tanıştım. :) Ve kitabını imzalattım. Fotoğraftaki sırt çantalı arkadaş ben oluyorum :)
http://www.resimag.com/03900aa9.jpeg


http://www.resimag.com/147cf15a.jpeg


Benim müzikle uğraşmamda dinlediğim şarkılarının önemli bir rolü vardır. İlk tanıdığımda şarkılarıyla bana müziği daha da çok sevdirmişti.

Diğerleri kadar hit olmayan bu şarkısını da buraya koyayım da @aylakbirb gibi arkadaşlar dinlesinler, Cat stevens'ı daha çok sevsinler :)
29 beğeni · 18 yorum · Başıma Gelenler ·
Nisf (@nisf)
Cat Stevens mıymış bu şahsiyet 😕 gerçekten mi? - 14.05.17
odalık (@odalik)
Uzun zaman olmuş dinlemeyeli. Hatırlattığın için ... bu da benim favorim - 14.05.17
Büşra★ (@aylakbirb)
"daha çok sevsinler" yanlış bir ifade sanki. Kıyaslama "hiç"le olduğundan... :) - 15.05.17

bktnl

@bktnl

Aylar önce buralarda dolaşarak acısını unutmaya çalışan kalbi kırık, hayalleri yarım bir kız vardı. Bir süre sonra buradan da umudunu kesmişti. Artık hiçbir şeyin onu unutturamayacağını düşünüyordu. Bir gün aniden biri çıktı karşısına. O sadece ona yürüdüğü yolda eşlik etmek istediğini söylüyordu fakat yeni bir umuda kapı açtığının, küçük bir çocuğun umutlarını canlandırdığının farkında değildi. İşte şuan o da herşeyin farkında. Bile isteye beraber yürüyoruz o yolda. Aranızdan birçok kişi bunu bana demişti. Birgün biri gelecek ve herşey geçicek demişti. Öyle de oldu. Ve şimdi böyle bir şeyin içindeyken onun acısıyla doldurduğum bu sayfaları yırtıp atma zamanı. Bilen bilir, o acı geçtiği gün burayı kapatacağım derdim. Şimdi sözlerin tutulma zamanı. Kimi zaman kavga ettik, kimi zaman saçmaladık ama hepinizi çok sevdim. Hayatımda unutamayacağım bir platform oldu burası. Kendinize iyi bakın değerli insanlar. Hiç veda edemem ama buradan da en azından kendime olan saygımdan dolayı sessizce çekip gidemezdim. Kendinize iyi davranın...
12 beğeni · 12 yorum · Başıma Gelenler ·
Gece Derin (@gece-derin)
Ben demiştim :D - 11.05.17
CEVİZKABUĞU (@karacurin)
, - 11.05.17
Lotus (@lotus)
Derdine derman bulduğun için mi gidiyorsun :P niye gidiyorsun onu anlamadım hacı - 11.05.17