ara

Başıma Gelenler

Kendi başınızdan geçen eğlenceli, hüzünlü, sinir bozucu, veya ilginç olayları anlatınız. Detayı severiz.
Kuraldışı: metinsiz link, metinsiz resim

SPİNOZA

@karacurin

Ummadık zamanda seni böyle bir supriz bekleye bilir.

Nisf (@nisf)
Naptılar abi sana :) - 1 sa
Semih Oktay (@semih-oktay)
Seviyorsun 'supriz'leri galiba Sn.SPİNOZA. - 1 sa

Fethiye

@fthykc

Neokur'da ki ilk hediyelerim :)
Öğle yemeğimi yedim dışarı çıktım iş yerinden bir arkadaşım ile yürüyüyorum . Arkadaşa dedim ki; bugün bana hediye kitap gelecek aradan birkaç saniye geçti geçmedi bir ses "geldi geldi" kargonuz dedi. Bir baktım Ptt görevlisi ağabey :) Yolun ortasında tutuşturdu paketi elime :)
Bir baktım paketin üstünde @samsa yazıyor nasıl şaşırdım nasıl şaşırdım anlatamam :)

İçinde okumayı çok istediğim iki kitap, kitabın arasına sıkıştırılmış bir not bir de el emeği göz nuru kitap ayracı. Nasıl sevindim anlatamam. Sağolasın varolasın @samsa yüreğine sağlık. Kitap hediye edenlerin bol olsun :)

http://www.resimag.com/245ae9af.jpeg


Notunda yazan güzel temenniler için canı gönülden amin diyor aynılarını senin için de diliyorum :)

Not: Evet 22 Şubat benim doğum günüm, kutlamayı unutmayın :)
EK 1
Bu arada notta ki yazı senin ise ayracımda ki yazı kimin :) ? 2 sa
43 beğeni · 39 yorum · Başıma Gelenler
Tokmakan (@tokmakan)
Gözün aydın :) keyifli okumalar . - 2 sa
ketumpinokyo (@kekum)
Keyifli okumalar ablacım, ekindeki soru benim zihnimde de dolaşıyor bakalım cevabı ne olacak ? :)) - 1 sa
Ebru G. (@ebru-g-)
Keyifli okumalar Fethiyee. (: - 1 sa

theMAN

@theman

Tabi mümkünse

bktnl

@bktnl

Bir sayısal öğrencisi olarak ygs Türkçe testi çözerken bu tür soruların içimizdeki hüznü, yarım kalmışlıkları ve kırık hayalleri ortaya çıkarması eğitim hayatımı burada bırakmam için bir işaret sanırım :(
ea (@yesilfular)
e hakkaten güzel soru imiş :)) - 5 sa

theMAN

@theman

En büyük korkum ...

Herhangi Biri

@herhangibiri

Intihar Tarikatı
Benim gibilerin de normal hayalleri olmaz zaten beyinleri zehirleyen hayalleri olur beyin zehirlemeyen beyni harekete geçirmeyen bir hayal neden var olsun ki zaten. Her zehir insan için kötü değildir bana sorarsan
Bazı zehirler yararlıdır mesela topluma uyum sağlayamayan insanlar neden kendilerini sürekli hayatın içine iterler ki hayatın dışına itmekte bir seçenek değil mi ?
Neden bir tarikat kurmuyorum?
Intihar tarikati belki böylece insanları yaşama döndürebilirm
Neden tarikat dedim ismine bilmiyorum daha bağlayıcı geldiği için olabilir
Insanlar orada acı yarıştırabilir.Kimin acısı en büyükse o intihar edebilir kimin en küçükse o tarikatten atılır.
Aslında saçma oldu her acı büyüktür neden biz karar veriyoruz yoksa bunun içinde benim de güç, büyüklük arzum mu var neden böyle dedim?
Neyse konudan sapmayayım gerçekten acı çekenler gelsin.Kendini bir bok zannedenler gelmesin Bağımlılar da gelmesin sigara içenler gelmezse ben de gelemem o zaman bağımlılar gelebilir ama geldiklerinde zihinsel kontrolleri yerinde olsun.Biri çıkıp herkesin önünde hayatına son versin o son yüz ifadesini görelim. Sonra kaç kişi devam edecek acaba merak ediyorum. Ama böyle bir şey gizli olmalı bizim insanlar ağızlarını tutamazlar. Hem nasıl öğrenecek insanlar bu tarikatı kim gelme cesareti gösterir ki? Ya da kim kalma cesareti gösterir? Kim ben acı çekiyorum diye anlatmaya başlayıp ağlayarak birine sarılmak ister ki? Öyle sıradan birine değil acı çeken başka birine. Aşk acısı çekenler de gelmesin. Hatta hiç gelmesin.Aşk acısı olmaz. Ben de gelmeyeyim dayanamam ilk ben intihar ederim annem üzülür.Beni tanıyan herkes üzülür.Sevinenler de olur beni gerçekten tanıyan herkes sevinir. Ben gelmeliyi miyim bilmiyorum, ben hiçbir şey bilmiyorum.
Ben ölmeli miyim bilmiyorum?
Ben yaşamalı mıyım bilmiyorum?
Ben yaşıyor muyum bilmiyorum?

Ebru G.

@ebru-g-

İki Neokurlu'nun İlk Buluşması
Tarih: 19 Şubat 2017
Yer: Kızılay'da rastgele bir mevki
Saat: 16:30 ve civarı
Şehre yabancı olduğu belli olan Kızılay'a düşmüş bir şaşkın. Bir aşağı bir yukarı volta atmakta. Elinde mendili, gözünde güneş gözlüğü. Fukaranın düşkünü güneş gözlüğü takar imiş kış günü. Güneş ışınlarının hapşırtıcı etkisinden korunmak idi maksadım tamamen. (: İlk buluşmaların en güzel yanı yakanda karanfil var mı mevzusu? Öyle bir muziplik aklımdan geçmedi değil. :D İlk neokur buluşmamızı @fthykc ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ne zamandır Karadeniz'den çıkmadım hatırlamıyorum. Ya da arkadaşlarımla görüşmeyeli ne kadar oldu? Hayatın cilvesi diyelim geçelim buna. Ankara'daki buhranlı vakitlerimi keyifli bir güne çeviren Fethiye Hatun ve tatlı mı tatlı oğluna teşekkür ediyorum. Yediğimiz içtiğimiz bize kalsın diyerek onlardan bahsetmeyeceğim ama hiç yabancılık çekmedim sanki yıllardır samimi olduğum biri gibiydi. Hastalığımı sana bulaştırmamak için doğru düzgün sarılamadım ama bir dahakine sarılalım sıkı sıkı. (: Bir de yaban ellerde kitapsız kalmış şu hatuna sürpriz yapıp hediye kitap da getirmiş. Çok keyifli bir gündü benim için ve iyi ki oğlunu da getirdin. Daha nice buluşmalara inşallah. Çok mutlu oldum ben. Çok teşekkür ediyorum canım benim. @fthykc (: Ne kadar "çok" demişim ben. (:
ahmet-samsa (@samsa)
Vayy bee. =) - 18 sa
Fethiye (@fthykc)
Ebruuuuu, canımmmm :) Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur demişler. Biraz ani bir buluşma oldu lakin ben de inanılmaz keyif aldım. Bir daha ki sefere Türk usulü; sıkı sıkıya sarılıp sağa sola ritmik bir şekilde bir kaç kez sallanarak sarılırız :)) Bunu saymıyorum :) Oğlum ile ben de çok çok mutlu olduk. Yüzünden gülücükler eksik olmasınnnn :) - 18 sa

theMAN

@theman

Çok kötü be :(
[silindi]
sweet hexe (@gulben-eskili)
ben dokunabileceğim birini sevmek istiyorum... Ben artık seni sevmek istemiyorum.. :( - 19.02.17

kertenkelebek

@sila22

Sizce doğru mu?
Merhaba arkadaşlar,
Ben konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Ama moralim çok bozuldu cidden. Aslında olayın üzerinden bayağı zaman geçti. Yani 2 hafta falan. Anlatıyorum.
Benim çok yakın bir arkadaşım vardı. (Erkek) Bu arkadaşım İzmirli idi. Ancak biz İzmir'de oturmuyoruz. Yani okulumuz İzmir'de değil. Biz lisede tanıştık bu arkadaşımla. Her neyse işte bu arkadaşımın İzmir'de hoşlandığı bir kız varmış. Ve bana onu anlatıyordu. İşte kızla whatsappda yazışmalarını atıyor ama kırpılmış oluyordu falan. Bir gün bana bir ss attı. Yine kırpılmış bir ssti. O gün benim doğum günümdü. Ve kız benim doğum günümü kutlamıştı. Çok sağolsun falan dedim. Niye kırpıyorsun ki dediğimde ise özel konuşmalarımız vardı o yüzden dedi. Neyse inandım. Sonra bir gün birdenbire kıza açılacağım dedi. Ben de açılmasını söyledim. Ve bunlar çıkmaya başladılar. İşte bunlar kızın okulunun orda buluşuyorlar. Bizimki otobüse atlayıp hemen kızın yanına gidiyor. Beraber sarılıp yatıyorlar. Kız buna sarılıyor falan. Daha sonra bir gün okulda kız arıyor dedi ve konuşmaya başladı. 15 dk. konuştu. Telefonu kapatmadan direkt cebine koydu. Şaşırdım ama bir şey sormadım. Sonra bir gün işte dün kızla konuştuk dedi. Bana konuşmaları gösterdi. Yukarıda ''ANNEM'' yazıyordu. Kanka niye annenle mesajlaşıyorsun salak mısın dedim. Cevap vermeden gitti. Ben de daha karıştırmadım. Ben bir gün kızın fotoğrafını görmek istedim. Fotoğrafı attı. Demesine göre kız bir yan şehrimizde özel bir okulda okuyordu. Ben bu kadar üst üste gelmesine şaşırıyordum ama arkadaşıma da toz konduramıyordum. Bir gün işte yine bunda ego tavan. Eski okulunda işte bir kız varmış. Sınıfın ortasında bunu öpmüş falan. Neyse yine bir şey demedim. Bir gün bir kız arkadaşım vardı. Bu kız bana arkadaşımızın söylediklerinin çok kopuk olduğunu söyledi. Ben gittim ve arkadaşımın eski okulundan bir arkadaşıma sordum arkadaşımı. O da onun değil o öpüştüm dediği kızla herhangi bir kızla işi olmaz dedi. Ben kızın numarasını aldım ve kıza sorduğumda arkadaşımla hiçbir zaman yakın olmadıklarını söyledi. Daha sonra kız arkadaşım gitti ve kızın okul (şu bizim yan şehirdeki özel okul) başkanını buldu. Buna mesaj attı. Kızın fotoğrafı, ismi, soyadıyla birlikte. Ve okul başkanı bizim okulda öyle bir kız yok. %100 eminim dedi. Biz arkadaşımızı okulun bir köşesine çektik. Okul başkanıyla olan görüşmeleri onun önüne sürdük. Nasıl okulda öyle biri olmaz dedi. Sonra ben sınıftan telefonumu almaya gittiğimde yoklardı. Ben de o öpüştüm dediği kızla olan görüşmeleri gösterecektim. Ve geldiğimde yoklardı. Bekledim. Bir zaman sonra kavga ederek geldiler. Arkadaşım benim mesajlaştığım kızın öpüştüğü kız olmadığını o kızın adının da aynısı olduğunu söyledi. Ben:
- Yapma bee. Nasıl da suçsuz yere seni suçladık. Off doğruları anlat. Arkadaşım :
- Ben size güvenmediğim için söylemedim. Ben size bu yüzden yalan söyledim.
Ve biz o anda masadan kalktık ve gittik. Sınıfa gittik. O da geldi. Hep beraber konuştuk. Olayın doğrularını anlatmasını istedim. Hiçbir zaman çıkmamışlar. Kız hala İzmir'de okuyormuş. O kızla hiçbir zaman öpüşmemiş. Ve kızın bizimkinin onu sevdiğinden bile haberi yok. Psikolojisinin bozuk olabileceğini söyledim. O da böyle bir şeyin olamayacağını, gayet iyi olduğunu bize güvenmediği için yalan söylediğini söyledi. Biz aynı servisteyiz. Serviste biraz konuşabilir miyiz dedi ve yine bir şeyler anlatmaya başladı. Ben de ona bir psikolog önerdim. 2 haftadır konuşmuyoruz. İnanın geceleri uyuyamıyorum. İlk öğrendiğim gece 6'ya kadar ağlamıştım. 7'de kalkıp okula gittim. Her neyse geçen gün bir arkadaşıma sordurttum. Bir psikologa gitmiş ve psikolog ona bir şey yapamayacağını, kendini durdurması gerektiğini söylemiş. Açıkcası pek de inanasım gelmedi. Eğer buraya kadar okuduysan sence doğru mu söylüyor?
17 beğeni · 60 yorum · Başıma Gelenler
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Valla okudum ama beynim yandığı için sorunu cevaplayamayacağım maalesef . - 18.02.17
Şaziye (@saziye-baskin53)
kendine güvenmiyor karşısındakini de kendisi gibi sanıyor bence psikoloğ a bile gitmedi psikolok bu şekilde yorumlamaz ilk seans ta kanıya varmaz mitomani olma olasılığı çok yüksek bence - 18.02.17
slowmotion (@slowmotion)
Muhtemelen gitmedi psikologa. Sadece seninle yeniden iletişim kurmak için yalan söylemiş. Yalnız sana niye onca yalanı söyledi? Senin kız arkadaşın olduğundan dolayı yalnız hissetmemek için mi yoksa sana yalan söyledikten sonra sanki gerçekmiş gibi mi geliyor bu yalanlar? Bir de sen ona neden psikolog önerdin? Yalan söyleme hastalığı olduğunu düşündüğün için mi, hisleri yüzünden mi? Bu tür sorular uyandırdı ben de. Arkadaşın gerçekten daha ileri gitmeden yardım almalı. - 18.02.17